کرونا در مالزی

درباره کرونا در مالزی و مراقبت های لازم برای ایرانیان ساکن مالزی

این روزها کرونا بلای جان مردمان و اقتصاد دنیا شده. بیماری ویروسی که از خانواده کروناویروس بوده و متاسفانه با همه کوششهای پژوهشگران،پزشکان و بیمارستان های کوچک و بزرگ دنیا هنوز واکسن یا داروی شفابخش کاملی برای درمان آن پیدا نشده است

شیوع این بیماری از یکی از شهرهای چین بوده، اما گویا مالزی با اینکه 27 درصد جمعیت آنرا چینی ها تشکیل داده و روابط زیادی هم با این کشور دارد، کمتر از ایرانیان دچار این بیماری شده اند! کرونا از شهر قم در ایران شروع شد.

با گسترش و.یروس کرونا در مالزی، صنعت توریسم این کشور نیز مانند هر کشور دیگر دستخوش تغییران منفی زیادی شده است و سفر به مالزی بخاطر کرونا با محدودیت های زیادی روبرو شده .

اما یک نگرانی بزرگ در مالزی پیدا شده و آن بابت شیوع کرونا از بین نمازگزاران مالایی هست که به مرور این خبر می پردازیم.

مالزی: پنج هزار نفری که در یک مسجد در معرض کرونا بوده‌اند ردیابی می‌شوند

اخبار مالزی – وزارت بهداشت مالزی روز چهارشنبه اعلام کرد که حدود ۵ هزار نفر از شهروندان این کشور در یک مراسم مذهبی در مسجد در معرض ویروس کرونا قرار گرفته‌اند و مقامات اکنون در حال ردیابی آنها و ارتباطات‌شان با دیگر افراد هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک مرد ۵۳ ساله که مبتلا بودن او به کرونا در برونئی مشخص شده پیش از سفر به برونئی در مراسم مسجد حومه کوآلالامپور، پایتخت مالزی، شرکت داشته است. بر پایه نخستین داده ها ، حدود ۱۰ هزار نفر از چندین کشور از جمله مالزی با این مراسم سر و کار داشته‌اند و مسئولان بهداشتی از همه این افراد خواسته‌اند تا با جریان ردیابی بیماری همکاری کنند.

مالزی روز چهارشنبه ۲۰ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داد که با این حساب جمع آمار مبتلایان این کشور به ۱۴۹ مورد می‌رسد.

دولت جدید مالزی در نخستین نشست خود که امروز برگزار کرد برای همه اتباع ایرانی، ایتالیایی و کره جنوبی ممنوعیت ورود به مالزی را صادر کرده است. این سه کشور از کانون‌های شیوع این ویروس هستند.

ادهم بابا، وزیر بهداشت مالزی، همچنین اعلام کرده است مالزیایی‌هایی که از ایران، ایتالیا و کره جنوبی بازمی‌گردند به مدت ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند.

اطلاعات بیشتر درباره کرونا در مالزی و سفر به مالزی

در تازه ترین خبر درباره کرونا در ایران اینکه استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید تحریم‌های ایالات متحده مانعی در زمینه مشارکت انسان‌دوستانه کشورها برای مقابله با کرونا در ایران نیست.

هشدار: مصرف خوراکی یا غرغره کردن الکل اتیلیک (اتانول) و الکل متیلیک (متانول) با هدف پیشگیری از ویروس کرونا یا درمان آن خطر مسمومیت و مرگ به همراه دارد.

مرکز اطلاعات ایرانیان مالزی

plus60.ir

درباره پلاس60 | Plus60.ir

Check Also

دستگیری بزرگترین باند قاچاق دختران ایرانی به خارج از کشور در مالزی توسط پلیس ایران

دستگیری باند قاچاق دختران ایرانی در مالزی

دستگیری بزرگترین باند قاچاق دختران ایرانی به خارج از کشور در مالزی توسط پلیس ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *