دوشنبه , 28 بهمن 1398
خانه / تجارت / ماهاتیرمحمد : مالزی از تحریم های آمریکا پشتیبانی نمی کند

ماهاتیرمحمد : مالزی از تحریم های آمریکا پشتیبانی نمی کند

ماهاتیر محمد : مالزی از تحریم های آمریکا علیه ایران پشتیبانی نمی کند

ایران و ایرانیان این روزها زیر تحریم های شدید بین المللی می باشند که این باعث شده دسترسی مستقیم و با قیمت مناسب به بسیاری از موارد پر اهمیت از جمله دارو نداشته باشند.

اما در سوی دیگر مالزی است که روابط تجاری و فرهنگی زیادی با ایران داشته که بدلایل تحریم های بین المللی چه از سوی سازمان ملل، چه از سوی اتحادیه اروپایی و چه آمریکا مجبور به کاهش روابط خود شده است.

اما ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی به تازه گی اعلام کرده که مالزی بدلیل اینکه این تحریم های نقض منشور سازمان ملل متحد است از این تحریم ها پشتیبانی نخواهد کرد!

به گزارش خبرگزاری رویترز، ماهاتیر محمد که برای شرکت در مجمع بین‌المللی «انجمن دوحه» به قطر سفر کرده است در نشستی خبری گفت که مالزی از بازگشت دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران حمایت نمی‌کند.

به گفته وی، مالزی و دیگر کشورها به دلیل این تحریم‌ها «یک بازار بزرگ» را از دست داده‌اند.

ماهاتیر محمد همچنین گفت که بر اساس منشور ملل متحد، فقط سازمان ملل می‌تواند تحریم‌‌هایی علیه کشورها وضع کند و اقدام آمریکا در بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران «ناقض این منشور است».

این گزارش حاکی است نخست وزیر ۹۴ ساله مالزی که چند روز پیش گفته بود سال آینده پس از برگزاری نشست «اَپک» از قدرت کناره‌گیری خواهد کرد روز شنبه تلویحا گفته‌هایش را پس گرفت و گفت قصد دارد مشکلاتی را که دولت قبلی پدید آورده است، رفع کند.

راهنمای مالزی

plus60.ir

درباره پلاس60 | Plus60.ir

همچنین ببینید

تماس با راهنمای مالزی

تماس با سایت راهنمای مالزی برای درج آگهی و تبلیغات در سایت پلاس60 - سایت راهنما و نیازمندیهای ایرانیان مالزی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *