Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100611 Library:30208 in /home/ntgbbpuj/plus60.ir/wp-includes/class-wpdb.php on line 1987
امنیت زندگی و سفر مالزی - پلاس60 | راهنمای مالزی Malaysia

امنیت زندگی و سفر مالزی

هشدارهای امنیتی و راهنمای سفر به مالزی برای زندگی در مالزی

مالزی مانند هر کشور دیگر دنیای فرصت ها و تهدیدهای خود را دارا می باشد و در این بین آگاهی تنها را درگیر نشدن با تهدیدها و استفاده از فرصتهای خوب کشور مالزی می باشد.

آدرس و شماره تلفن های ضروری مالزی

حمل و نقل مواد مخدر در مالزی حکم اعدام دارد!

مواد مخدر یکی از حساسیت های این کشور می باشد و با فروشندگان مواد مخدر بسیار سخت و تند برخورد می شود.

حمل و نقل مواد مخدر در کشور مالزی مستوجب حکم اعدام می باشد. اگرچه کشور مالزی بدلیل مسائل حقوق بشری حکم اعدام را به سختی اجرا می کند، اما خبر بد اینکه افرادی که از آنها مواد مخدر کشف شود گاه تا سالها بدون رسیدگی به پرونده در زندان های سخت مالزی گرفتار خواهند شد.

پس مراقب باشید که آگاهانه یا غیراگاهانه حمل کننده مواد مخدر نباشید!

روش غیر آگاهانه حمل و نقل مواد مخدر چیست؟

اینکه در فرودگاه به ترفندهای مختلف به شما می گویند لطفا این بسته دارو را به پسر بیمارم، دخترم، خواهرم، برادرم بدهید . و لطفا حتما توجه داشته باشید که پلیس مالزی با هیچ کس دیگر جز شما کاری نخواهد داشت، مگر در یک فرایند دادرسی بسیار طولانی و گرفتن وکیل های حرفه ای که ثابت کنید این مواد مخدر برای کس دیگری بوده و شما فریب خورده اید و از ماهیت بسته اطلاعی نداشتید!

اطلاعیه سفارت ایران در مالزی

بسمه تعالي
اطلاعيه مهم
سفارت جمهورى إسلامى ايران در كوالالامپور، به آگاهی همه ايرانيان عزيز مقيم كشور مالزي مى رساند كه با عنايت به افزايش موارد كلاهبردارى از ايرانيان توسط اتباع كشورهاى مختلف از جمله تعداد محدودى از ايرانيان مقيم و متردد به اين كشور، هرگونه مشكلات كنسولى، قانونى، مهاجرتى و حقوقى خود را با مراجعه به بخش كنسولى سفارت جمهورى اسلامى ايران در كوالالامپور، پيگيرى نمايند.
افراد كلاهبردار با سوءاستفاده از عدم اطلاع از قوانين و مقررات، اعتماد بى دليل و … اتباع ايرانى، در قبال دريافت وجوه فراوان براى حل مشكلات اقامت، مهاجرت، مجوزهاى كار، تحصيل و …، رفع مشكل اقامت بيش از مدت ويزا (over stay)، رفع مسدودى حساب بانكى، افتتاح حساب بانكى و غيره، نه تنها اقدامى براى حل مشكل از طريق مجارى قانونى نمى نمايند، بلكه با اخذ پولهاى گزاف، درج مهرهاى جعلى، ارائه مدارك تقلبى و … باعث بروز مشكلات عديده اى براى اين افراد مى گردند كه ضمن حل نشدن مشكلات قبلى، محكوميت قضايى، اعم از بازداشت، جرايم سنگين مالى، ديپورتى و قرار گرفتن در ليست سياه ممنوع الورودين به كشور مالزى و … نيز براى اين افراد در پى دارد.
لذا پيشنهاد مى گردد تمام هموطنان عزيز، در صورت بروز هرگونه مشكلى و يا مواجهه با اين قبيل افراد سودجو و كلاهبردار، با مراجعه به بخش كنسولى و پيگيرى مشكلات خود، اطلاعات تكميلى خود را از اين قبيل افراد در اختيار قرار دهند تا ضمن اخذ مساعدت هاى كنسولى لازم، موجبات بروز رسانى بانك اطلاعاتى و تقويت ادله حقوقى براى شكايت از اين افراد فراهم شده و از بروز مشكلات مشابه براى ساير هموطنان عزيز نيز ممانعت به عمل آيد.

درگیری و دعوا باعث اخراج از کشور مالزی می شود

بدلیل تنش های بالای اجتماعی در ایران، شاید دعوا و فحاشی یک روال نسبتا معمول باشد و شما با همین ذهنیت با طرف مقابل وارد گفتگو و بحث و جدل شوید، اما باید بدانید هرگونه درگیری مگر به قصد دفاع از خود مجازات جریمه نقدی، زندان و اخراج از کشور مالزی را به همراه دارد.

www.Plus60.ir

درباره پلاس60 | Plus60.ir

همچنین ببینید

اطلاعات ویزای مالزی در سایت راهنمای ایرانیان مالزی

اطلاعات ویزای مالزی در سایت راهنمای مالزی – ویزای فرودگاهی مالزی – ویزای تحصیلی مالزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *