Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100611 Library:30208 in /home/ntgbbpuj/plus60.ir/wp-includes/class-wpdb.php on line 1987
خبرهای مالزی در سایت ایرانیان مالزی - پلاس60 | راهنمای مالزی Malaysia

خبرهای مالزی در سایت ایرانیان مالزی

تازه ترین خبرهای مالزی – اخبار گردشگری مالزی در سایت ایرانیان مالزی

این روزها کرونا نه تنها در مالزی بلکه تمام دنیا را زیر فرمانروایی شوم خود برده است. اخبار مالزی در زمینه گردشگری و ورود گردشگر آمار خوبی نیست و تمام کسب و کارها از جمله صنعت توریسم مالزی و سایر کشورهای دنیا با کاهش بسیار چشم گیری روبرو شده و همه این کارها برای جلوگیری از گسترش همه گیری ویروس کرونا می باشد. در این راستا دولت های جهان قوانین و اقدامات سخت گیرانه ای را انجام داده اند تا تلفات انسانی کمتری بوجود آید. برای امروز اخبار مالزی را با هم مرور می کنیم

کرونا در مالزی

با وجود قابلیت همه گیری بالای ویروس کرونا، اما دولت مالزی با سیاستهای درست توانسته آمار بسیار خوبی در زمینه کاهش مبتلایان ویروس کرونا ارائه دهد. بر پایه گزارش مالزی آنلاین جمع مبتلایان به کرونا در مالزی امروز فقط 21 مورد تازه به 9 هزار و 23 نفر رسید. تعداد بهبود یافتگان کرونا در مالزی بیش از ۹۶ درصد گزارش شده است.

اجبار مسافرین مالزی به امضای اسکان قرنطینه

دولت مالزی: چنانچه مسافران ورودی به این کشور نامه قرنطینه ۱۴ روزه را امضا نکنند می بایست به جای هتل به مراکز دولتی رفته و همان میزان کرایه هتل را بپردازند.

از شانس ویزای توریستی ایرانیان مالزی 14 روزه هست و چنانچه احتمالا قصد سفر به مالزی رو داشته باشند از اول تا پایان سفرشون در مالزی در قرنطینه خواهند بود!

مسجد آبی مالزی در کتاب رکوردهای گینس

مسجد آبی یا مسجد شاه علم که یکی از بزرگترین مساجد مالزی می باشد در کتاب رکورهای گینس ثبت شد. مسجد مالزی با ترکیبی از معماری اسلامی و معماری سنتی مالایی در فضائی با متراژ 14 هکتار در ساخته شده است. این مسجد در سال 1988 توسط “صلاح الدین” افتتاح شده و بر دیوارهای ان آیات قرانی نقش بسته است که توسط خطاط مصری زیباسازی شده است.

مناره های این مسجد با طول 142 متر در سال 1993 در کتاب رکودهای گینس به ثبت رسدیه است.

البته مسجد دیگری به همین نام یعنی مسجد آبی در استانبول پایتخت ترکیه به عنوان یکی دیگر از کشورهای اسلامی وجود دارد

مسجد آبی استانبول یکی از زیباترین مساجد جهان

نخت وزیر بیگناه مالزی

نجیب تون رزاق نخست وزیر پیشین مالزی با انتشار ویدئویی در فیسبوک گفت: بی گناهم و تمام پول‌هایی را که گرفته ام صرف یتیمان و رفاه حال شهروندان مالزیایی کرده ام!!!!!

این در حالی است که در گزارش تازه گفته شده نخست وزیر سابق مالزی، ولیعهد ابوظبی و برادرش، سفیر امارات در آمریکا، یک بازرگان سرشناس سعودی و شمار دیگری از افراد از متهمان بزرگترین پرونده سرقت در جهان هستند و با صندوق حاکمیتی سر مالزی کلاه گذاشته اند.

در این راستا نمایندگان پارلمان مالزی درباره قرارداد مشکوک به اختلاس شش میلیارد دلاری یک شرکت اماراتی از صندوق سرمایه گذاری دولتی مالزی از دولت این کشور توضیح خواستند. به نظر می‌رسد یک شرکت اماراتی از صندوق سرمایه گذاری دولتی مالزی اختلاس کرده،

سایت اخبار ایرانیان مالزی

plus60.ir

درباره پلاس60 | Plus60.ir

همچنین ببینید

راهنمای سفر ایرانیان به مالزی در دوران شیوع ویروس کرونا در ایران و مالزی

سفر به مالزی در دوران کرونا

راهنمای سفر ایرانیان به مالزی در دوران شیوع ویروس کرونا در ایران و مالزی – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *